fbpx
 • Adobe Illustrator - wprowadzenie do programu
  20 maja, 2024 - 21 maja, 2024
  24 czerwca, 2024 - 25 czerwca, 2024
  22 lipca, 2024 - 23 lipca, 2024

  1599 zł

  Adobe Illustrator – wprowadzenie do programu

  Nasze szkolenie "Adobe Illustrator - wprowadzenie do programu" to intensywny…

  online

  14 h

  Rekrutacja trwa

  Zapisz się on-line
  lub pobierz formularz zgłoszeniowy:
  Pobierz DOCPobierz PDF
 • Prowadzący szkolenie:

  Tomasz Kościański
  operator DTP / webdesigner / webmaster Od 2002 zdobywał doświadczenie przy projektowaniu serwisów internetowych jako grafik oraz koder (XHTML, HTML, CSS, W3C) dla wielkopolskich firm z branży IT oraz poprzez hobbistyczną realizację własnych projektów graficznych. Tworząc dziesiątki stron WWW, rozwinął swoje zdolności i poszerzył wiedzę z zakresu projektowania interfejsów oraz grafiki. Od 15 lat pracuje na stanowisku operatora DTP. Przez ten czas opanował wiele technik druku (offset, flexo, uszlachetniania druku itp) W swojej pracy biegle posługuje się programami graficznymi takimi jak: Photoshop, Illustrator, InDesign, QuarkXPress, Acrobat, Dreamwaver oraz Corel Draw. Posiada ukończony kurs kształcenia pedagogicznego przedmiotów ścisłych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.
  • Opis Szkolenia
  • Program Szkolenia
  • Szczegóły Organizacyjne
  • Nasze szkolenie “Adobe Illustrator – wprowadzenie do programu” to intensywny kurs przeznaczony dla osób pragnących opanować zaawansowane umiejętności w zakresie grafiki komputerowej przy użyciu programu Adobe Illustrator. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą wszechstronną wiedzę dotyczącą podstaw grafiki, różnic między grafiką rastrową a wektorową, przestrzeni barwnej, kolorów dodatkowych Pantone oraz zagadnień związanych z rozdzielczością, skalowaniem, kadrowaniem, kompresją, modelami barwnymi, profilami kolorów i ich zarządzaniem.

   • Pierwsza część szkolenia skupi się na wprowadzeniu do grafiki, wyjaśniając różnice pomiędzy grafiką rastrową a wektorową, omawiając przestrzenie barwne, kolory Pantone oraz aspekty związane z rozdzielczością i zarządzaniem kolorami.
   • Następnie uczestnicy zostaną wprowadzeni w obszary pracy z programem Adobe Illustrator, zapoznając się z interfejsem, korzystając z palet i dostosowując je do własnych potrzeb. Klawisze skrótów ułatwią efektywną pracę w programie.
   • Skalowanie i kadrowanie, kluczowe aspekty edycji grafiki, zostaną dokładnie omówione, obejmując skalowanie dokumentu, kadrowanie postaci i praktyczne zastosowanie tych technik.
   • Zajęcia poświęcone warstwom stanowią kluczowy element szkolenia. Uczestnicy nauczą się tworzyć, edytować oraz porządkować warstwy, organizować je w grupy, a także stosować efekty warstw i korzystać z okna styli warstw.
   • Szkolenie obejmuje również techniki selekcji i maskowania, z wykorzystaniem różnych narzędzi selekcji oraz edycji selekcji. Omówione zostaną także techniki nakładania maski, takie jak quick mask i clipping mask.
   • Podczas szkolenia skoncentrujemy się również na podstawach fotomontażu i korekcji zdjęć, obejmując tematy takie jak szparowanie, zmiana tła, regulacja kontrastu i jasności, obraz HDR oraz analiza histogramu.
   • Ostatnia część szkolenia skierowana będzie na praktyczne aspekty pracy z tekstem, obejmując korzystanie z palety paragraf i czcionki, nakładanie efektów na tekst, a także techniki wyrównywania, justowania i zarządzania akapitami.
   • Nasze warsztaty praktyczne z programu Adobe Photoshop dostarczą uczestnikom solidnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, umożliwiając im efektywną i kreatywną pracę w tym zaawansowanym narzędziu graficznym.

   Sprawdź Facebook! https://www.facebook.com/astitum 

   Sprawdź ofertę innych szkoleń! https://astitum.pl/szkolenia/ 

   Metody szkoleniowe. 

   Metody pracy stosowane podczas naszych szkoleń online gwarantują, że ich uczestnicy osiągnął oczekiwany efekt szkolenia, podniosą swoje kwalifikacje, zdobędą cenną wiedzę i umiejętności

   Zajęcia są prowadzone w sposób umożliwiający aktywny udział uczestników w szkoleniu.  

   Stosowane metody szkoleniowe uwzględniają specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w szkoleniach: 

   1. Wykład interaktywny – wykład w którym prowadzący naprowadza uczestników na temat poprzez zadawanie pytań, angażując ich do dzielenia się doświadczeniami i samodzielnego odkrywania wiedzy.
   2. Dyskusje – umożliwiające spojrzenie na temat z wielu perspektyw i odwołujące się do doświadczeń uczestników, jak również pozwalające na dojście do kluczowych wniosków
   3. Ćwiczenia grupowe – angażujące uczestników do współdziałania w konkretnym celu, pozwalające na doświadczanie, eksperymentowanie i wspólne wyciąganie wniosków
   4. Case study – analizowanie realnego lub fikcyjnego przypadku, pozwalającego na głębsze zrozumienie tematu
   5. Rozwiązywanie realnych problemów – uczestnicy wspólnie rozwiązują realny problem  w oparciu o narzędzia i wzorce – pozwalają przenieść rozwiązania w praktykę, skłaniają do otwartości na odmienne perspektywy

   Cel szkolenia. 

   Cele szkolenia “Adobe Illustrator – Praktyczne Warsztaty” obejmują szeroki zakres umiejętności i wiedzy, które uczestnicy zdobędą w trakcie zajęć. Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę głównych celów szkolenia:

   • Zrozumienie Podstaw Grafiki
   • Biegłość w Ustawieniach Programu
   • Zaawansowane Techniki Zaznaczania
   • Kreatywne Transformacje i Zmiany Kształtów
   • Zaawansowane Prace z Kształtami
   • Profesjonalne Wypełnienia i Obramowania
   • Skuteczne Zarządzanie Warstwami
   • Mistrzostwo W Pracy z Piórem i Ołówkiem
   • Zaawansowane Techniki Pracy ze Ścieżkami Złożonymi
   • Profesjonalne Techniki Maskowania i Blendowania Zniekształceń
   • Efektywne Korzystanie z Symboli, Filtrów i Efektów
   • Tworzenie Wzorców (Templates) dla Różnych Projektów

   Realizacja tych celów pozwoli uczestnikom na pełne wykorzystanie potencjału programu Adobe Illustrator, zwiększenie efektywności pracy oraz tworzenie profesjonalnych projektów graficznych.

   Adresaci szkolenia

   Grupa docelowa dla szkolenia “Adobe Illustrator – wprowadzenie do programu” skupia się na osobach, które nie miały dotąd doświadczenia z programem, ale są zainteresowane zdobyciem podstawowych umiejętności z zakresu edycji grafiki komputerowej. Potencjalni uczestnicy to:

   • Nowi użytkownicy Adobe Illustrator: Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z programu Adobe Illustrator, ale chciałyby nauczyć się podstawowych i praktycznych umiejętności związanych z edycją grafiki.
   • Studenci i absolwenci różnych dziedzin: Studenci lub absolwenci, którzy zainteresowani są rozwinięciem swoich umiejętności w obszarze grafiki komputerowej, aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
   • Osoby planujące karierę w projektowaniu graficznym: Osoby, które rozważają karierę w projektowaniu graficznym i chcą zdobyć pierwsze praktyczne doświadczenie z popularnym narzędziem w tej dziedzinie.
   • Blogerzy i twórcy treści na platformach online: Osoby, które prowadzą blogi, kanały wideo lub inne platformy internetowe i chcą samodzielnie tworzyć grafiki do swoich treści.
   • Hobbyści zainteresowani sztuką cyfrową: Osoby, które traktują grafikę komputerową jako hobby i chcą zgłębić podstawy edycji grafiki, aby tworzyć własne projekty.
   • Osoby zainteresowane technologią: Osoby, które są zainteresowane nowymi technologiami i chciałyby nauczyć się podstaw edycji grafiki komputerowej.
   • Szkolenie jest zaprojektowane tak, aby być łatwo przyswajalne dla osób bez wcześniejszego doświadczenia z programem Adobe Illustrator. Wprowadzenie do interfejsu, podstawowych funkcji i praktyczne ćwiczenia umożliwią uczestnikom szybkie zrozumienie podstawowych aspektów edycji grafiki komputerowej.

   Specyfika szkolenia online: 

   • Prezentacja multimedialna na ekranie komputerów (komputer, tablet, telefon). Sugerujemy użycie słuchawek lub głośników.
   • Wymagany dostęp do internetu o minimalnej prędkości pobierania 5 mb/s (sprawdź:https://www.speedtest.pl/) 
   • Szkolenia, realizowane są w czasie rzeczywistym, w wirtualnym pokoju szkoleniowym umożliwiającym prezentację treści (także przez uczestników szkolenia), interakcje (rozmowy, dyskusje, zadawanie pytań, przeprowadzanie ankiet, testów) pomiędzy uczestnikami oraz pomiędzy uczestnikami a osoba prowadzącą zajęcia. 
  • WPROWADZENIE DO GRAFIKI

   Różnice pomiędzy grafiką rastrową a wektorową
   Przestrzenie barwne
   Kolory dodatkowe Pantone
   Formaty plików w grafice rastrowej i bitmapowej

   USTAWIENIA PROGRAMU

   Ustawienia Dokumentu i color settings
   Wygodne skróty klawiszowe i triki
   Organizacja palet i obszaru roboczego

   ZAZNACZENIA

   Wybieranie obiektów
   Przesuwanie
   Ukrywanie

   TRANSFORMACJE

   Skalowanie, obijanie, pochylanie, obracanie
   Zmiany kształtów

   ZMIANY KSZTAŁTÓW

   Narożniki
   Dodawanie punktów
   Uśrednianie
   Łączenie punktów

   WYPEŁNIENI I OBRYS

   Mieszanie
   Zmiana atrybutów
   Tworzenie wzorów wypełnienia

   WARSTWY

   Organizacja w warstwach
   Łączenie i spłaszczanie

   PIÓRO I OŁÓWEK

   Tworzenie krzywych
   Krzywa Beziera

   ŚCIEŻKI ZŁOŻONE:

   Tworzenie i edycja ścieżek złożonych
   Zmiany położenia obiektów w grupie
   Zasady wycinania ścieżek złożonych
   Automatyczny trasowanie

   MASKI I BLENDY ZNIEKSZTAŁCENIA:

   Przycinanie obiektów
   Maskowanie tekstu
   Zniekształcania

   SYMBOLE:

   Biblioteki symboli
   Tworzenie i edycja symboli

   FILTRY I EFEKTY:

   Nakładanie efektów na obiekty i warstwy
   Obiekty dynamiczne
   Efekty rastrowe
   Wielopoziomowe nakładanie efektów

   WZORCE (TEMPLATES)

   Baner
   Broszura
   Wizytówka
   Menu DVD
   T-shirt
   Certyfikat
   Plakat

  • Koszt uczestnictwa:

   • jednej osoby – 1599 zł zł brutto
   • kolejnej osoby z organizacji – prosimy o kontakt

   Na usługę szkoleniową realizowaną przez Astitum Konsulting Sp. z o.o. obowiązuje stawka VAT – ZW (zgodnie z art. 113 ust. 1 Ustawy o VAT)

   Cena obejmuje:

   • uczestnictwo w szkoleniu
   • materiały szkoleniowe (w formie cyfrowej)
   • certyfikat ukończenia szkolenia
   • konsultacje poszkoleniowe w formie mailowej

   Płatności:

   • Prosimy realizować po otrzymaniu zaproszenia i faktury.

   Miejsce szkolenia: szkolenie jest realizowane w systemie online, każdy uczestnik otrzyma link z zaproszeniem do wirtualnego pokoju, w którym będzie przeprowadzone szkolenie.  Udział w szkoleniu pozwoli na zapoznanie się z tematem prezentowanym przez trenera, zadać pytania i porozmawiać z innymi uczestnikami szkolenia.  Najpóźniej na dzień przed szkoleniem otrzymacie Państwo Zaproszenie na szkolenie zawierające podstawowe informacje takie jak:

   •          agendę szkolenia
   •          harmonogram szkolenia
   •          link do wirtualnego pokoju
   •          informacje na temat sposobu rejestracji

   Informacje:

   www.astitum.pl

  Rejestrujesz się na szkolenie:  "Adobe Illustrator – wprowadzenie do programu"
  Nabywca
  Dane Uczestnika ( ikony + i - służą do dodawania/odejmowania kolejnych uczestników)
  Na usługę szkoleniową realizowaną przez Astitum Konsulting Sp. z o.o. obowiązuje stawka VAT – ZW (zgodnie z art. 113 ust. 1 Ustawy o VAT)
  Formularz rejestracji na szkolenie: Adobe Illustrator – wprowadzenie do programu.
  Data rozpoczęcia szkolenia: {acpt_szkolenia_data_start}

  Na usługę szkoleniową realizowaną przez Astitum Konsulting Sp. z o.o. obowiązuje stawka VAT – ZW (zgodnie z art. 113 ust. 1 Ustawy o VAT)