O PROJEKCIE
Tytuł projektu: LAJK – Lubuska Akademia Językowo – Komputerowa
Numer i nazwa Osi priorytetowej: Oś 8. Nowoczesna edukacja.
Numer i nazwa Działania: Działanie 8.3. Upowszechnienie kształcenia ustawicznego związanego z nabywaniem i doskonaleniem kwalifikacji zawodowych.
Typ projektu: „Typ I. Wsparcie dla osób dorosłych (w tym zwłaszcza osób w wieku powyżej 50 lat, osób o niskich kwalifikacjach) chcących podnosić swoje umiejętności, wiedzę i kompetencje w zakresie języków obcych i ICT poprzez udział w edukacji pozaformalnej uwzględniające popytowy system dystrybucji usług rozwojowych – zgodnie z SZOOP RPO-L2020”
Celem projektu „LAJK – Lubuska Akademia Językowo-Komputerowa” jest wzrost kompetencji kluczowych u 300 osób (180 kobiet i 120 mężczyzn) zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego, zgłaszających z własnej inicjatywy chęć kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych tj. w certyfikowanych szkoleniach językowych i komputerowych uwzględniających popytowy system dystrybucji w okresie od sierpnia 2018 r. do lipca 2020 r.
Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez zorganizowanie:
- bezpłatnych szkoleń z zakresu kompetencji językowych dla 120 osób (72 kobiet, 48 mężczyzn) zakończonych zewnętrznym egzaminem (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego),
- bezpłatnych szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych dla 180 osób (108 kobiet, 72 mężczyzn) zakończonych zewnętrznym egzaminem (zgodnie ze standardem oceny kompetencji cyfrowych DIGCOMP)
Minimum 80 % uczestników/uczestniczek projektu otrzyma certyfikaty zewnętrzne wydane przez uprawnione do tego instytucje (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego oraz z DIGCOMP).
Szkolenia z zakresu kompetencji językowych (język angielski, niemiecki i francuski) obejmują program 120 godzin lekcyjnych (po 45 minut)
Szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych obejmują program 100 godzin lekcyjnych (po 45 minut) wg poniższych obszarów tematycznych:
- Informacja – 20 h
- Komunikacja – 20 h
- Tworzenie treści – 30 h
- Bezpieczeństwo – 15 h
- Rozwiązywanie problemów – 15 h
WYMAGANIA FORMALNE UCZESTNICTWA
Projekt skierowany jest do osób dorosłych w wieku od 25 do 64 roku życia, zamieszkujących według w województwie lubuskim, które z własnej inicjatywy zgłaszają potrzebę podniesienia kompetencji i uzyskania kwalifikacji, w tym:
- 270 osób (162 kobiet, 108 mężczyzn) powyżej 50 roku życia (90 % GD),
- 270 osób (162 kobiet, 108 mężczyzn) o niskich kwalifikacjach, tzn z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym (90 % GD),
- 150 osób (90 kobiet, 60 mężczyzn) z obszarów wiejskich.
Osoba deklaruje uczestnictwo w Projekcie i przystąpienie do egzaminu, wypełniając i podpisując niżej wymienione, dołączone dokumenty wraz z ewentualnymi załącznikami:
- Umowa szkoleniowa
- Regulamin rekrutacyjny
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie o niepełnosprawności ( o ile dotyczy)
- Oświadczenie potwierdzające przynależność do GD
Biuro Projektu:
Ul Dąbrowskiego 57, 65-021 Zielona Góra
Dane do kontaktu:
E-mail: grzegorz_anyszko@wp.pl
Telefon: 504 213 315
Wnioskodawca: Astitum Konsulting Sp. z o.o.
Partner: Synteco Sp. z o.o.